Regaty Przyjaciół 2022

Ahoj Żeglarze!

Niniejszym potwierdzamy, że rozpoczynamy przygotowania do kolejnej, szóstej już edycji Regat Przyjaciół 2022!

Planujemy, by podobnie jak w roku ubiegłym, Regaty odbyły się w pięknych okolicznościach przyrody mazurskiej, między 8 a 11 września 2022 roku – w klubie MILA nad jeziorem Bełdany.

Tych, którzy po raz pierwszy spotykają się z naszą propozycją, informujemy, że Regaty Przyjaciół to idea mająca na celu popularyzację żeglarstwa, upowszechnianie form aktywnego wypoczynku, integrację uczestników i przede wszystkim dobrą wspólną zabawę. Od kliku lat kontynuujemy tradycję zwieńczenia sezonu żeglarskiego na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Nasze Regaty to szansa na spędzenie czasu w doborowym towarzystwie, z dala od codzienności, zajmującej uczestników czyli ludzi ze świata IT.

Tym razem chcemy wprowadzić pewne zmiany w dotychczasowej konwencji imprezy. Przede wszystkim – dodajemy jeden dzień! Chcemy w nim zaproponować udział w Akademii Żeglarstwa, w czasie której przeprowadzone zostaną warsztaty regatowe, mające na celu przekazanie tajników pozwalających bardziej efektywnie żeglować i walczyć o lepsze pozycje na mecie. Warsztaty będą składać się z części teoretycznej oraz praktycznych zajęć na wodzie.

Ponadto! Proponujemy samotne mini regaty Oldboy-ów, które będą rozegrane na młodzieżowych  jachtach Optimist – podczas tej indywidualnej konkurencji uczestnicy będą mogli wrócić do korzeni żeglarstwa i poczuć wyjątkową bliskość wody.

Główne regaty zostaną rozegrane w dwóch klasach jachtów – Antila 27 (załoga 5-8 osobowa) oraz Antila 24.4 (załoga 4-6 osobowa).

Zachęcamy do rejestracji poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego,  liczba miejsc ograniczona – kto pierwszy – ten lepszy!

Już teraz udostępniamy komunikator na platformie Discord, który będzie źródłem dodatkowych informacji i miejscem do zadawania wszelkich pytań w czasie przygotowań oraz samej imprezy (z wyłączeniem zajęć na wodzie). Dołącz do nas już teraz.

Bardziej szczegółowe informacje oraz agenda imprezy już wkrótce!

Zapraszamy
Zespół IBM w IM (Mirek, Piotrek & Wiolka)